Kim Jestem

Wizerunek

Daniel Pisko

Od wielu lat praktykuję medytacje co najmniej dwie godzinny dziennie.

Miałem okazje uczyć się od Dalajlamy, szukać balansu między ciałem i umysłem w chińskim Shaolin oraz medytować wśród węży w Tajlandii.  Co roku pobieram nauki w klasztorach i szkołach medytacji w różnych zakątkach świata, aby pogłębić wiedzę i poznać medytacje z różnej perspektywy.

Prowadzę regularne zajęcia dla grup oraz dziele się wiedzą w podcastach “Wolny Duch”, “Prosta Medytacja” oraz na blogu WolnyDuch.pl/blog

Od 2018 roku organizuję 3-dniowe odosobnienia “Zaczynam Medytować” oraz 6-dniowe ”Głębiej w medytację”

Co więcej ponad 4 lata podróżowałem samotnie po świecie szukając własnej definicji szczęścia i ucząc się bezwarunkowej dobroci, gdy zdecydowałem się część przygody odbyć, nie używając pieniędzy.

Dzięki przeżytym przygodom, codziennej medytacji oraz poznaniu natury swojego umysłu w różnych warunkach, mogę pomóc w spojrzeniu na życie z innej perspektywy oraz nauczyć najważniejszej umiejętności w moim życiu- Medytacji.

„Podążaj za trzema rzeczami: szacunkiem dla innych ludzi, szacunkiem dla siebie oraz odpowiedzialnością za wszystkie swoje czyny”.

Kursy w których uczestniczyłem:

Vipassana 
S. N Goenka
(5- krotnie w Hiszpanii, Niemczech, Anglii, Indiach)
Satipatthana Sutta 
S.N Goenka
(Polska)
Thirty-Seven Practices of a Bodhisattva 
Dallajlama
(Dharmasla)
Kunyu Mountain Shaolin Kung Fu
Master Shi Yan Po
(Chiny)
Suan Mokkh Medi­ta­tion Re­treat
(Tajlandia)
One Month Lam Rim Meditation Course at Kopan Monastery
Lama Zoba Rinpipoche
( Nepal)
One month Satsang 
Mooji
(Indie)
Waking Up
Sam Harris
(on-line)
Meditation cours in Tushita Center
Geshe Tenzin Namdak
( 2- krotnie – Indie)

„Podążaj za trzema rzeczami: szacunkiem dla innych ludzi, szacunkiem dla siebie oraz odpowiedzialnością za wszystkie swoje czyny”.

Rekomendacje

Medytację można całkiem słusznie nazwać po prostu siedzeniem. Można też, nawet nieco bardziej słusznie, potraktować jak kolejną drogę, jeszcze jedną ścieżkę życiową. Jak to zwykle z wieloma drogami bywa – niezwykle ważne są pierwsze kroki. Ja miałam przyjemność stawiać je razem z Danielem.

Na zajęcia z Danielem trafiłam troszkę z ciekawości, troszkę z przypadku około roku temu. Wcześniej trochę medytowałam – albo udawałam, że to robię. Ale to właśnie dzięki warsztatom tego Wolnego Ducha “ruszyłam z kopyta”. Kiedy teraz wspominam moje początki odczuwam przede wszystkim wdzięczności i szacunek.

Każdy nauczyciel, mistrz w moim odczuciu powinien się charakteryzować jedną, podstawową cechą – autentycznością. I taki właśnie jest Daniel. Nie znaczy to, że nie ma wiedzy, czy doświadczenia – przeciwnie. Daniel wiele podróżował, uczył się medytacji u samych źródeł tej techniki. Otworzył na nią nie tylko swój umysł, czas, lecz także serce.

Otworzył się również na drugiego człowieka, co niesamowicie widać podczas prowadzenia warsztatów i kontaktu po warsztatach. Już na pierwszym spotkaniu, na które wpadłam trochę niepewna, trochę zagubiona, niezwykle pozytywnie zaskoczyła mnie postawa Daniela do drugiego człowieka. Uczestnik warsztatów nie miał przyjść po to, żeby warsztaty się odbyły. Był serdecznie zaproszony, aby w niezwykle miłej, ciepłej ale też szalenie kompetentnej atmosferze czerpać pełnymi garściami z tego, co prowadzący ma do zaoferowania. A jest tego sporo. Wymienię tylko podstawowe korzyści, jakie ja osobiście wyniosłam z tych zajęć: umiejętność zatrzymania się w tym jakże pędzącym świecie, umiejętność obserwacji własnych myśli, potrzeb i uczuć. Poza umiejętnościami zmieniło się też wiele moich uczuć – szczególnie tych do samej siebie. Własnego czasu, rozwoju, czy wreszcie ciała. Coraz częściej potrafiłam doceniać samą siebie – zaczęłam pozwalać sobie na rozwój w sensie duchowym, intelektualnym oraz fizycznym. No i cierpliwość – jakże ważna. Nie oczekujmy więc rewolucji w życiu po jednej godzinie medytacji.

Chociaż tak często ostatnio doceniam swoją wyjątkowość i niepowtarzalność wcale nie uważam, że tego rodzaju korzyści są wyjątkowe tylko dla mnie. Przeciwnie, jestem głęboko przekonana, że warsztaty, zajęcia, wyjazdy medytacyjne z Danielem to szansa dla każdego uczestnika. Jedyne, co należy zrobić to po prostu uwierzyć, zaryzykować, a potem, tak jak ja – rozwijać się i być wdzięcznym.

Kinga Handziak

Osiem miesięcy temu miałam przyjemność trafić na moje pierwsze w życiu zajęcia medytacyjne, które prowadził Daniel, w późniejszym czasie dwukrotnie warsztaty weekendowe wyjazdowe. Pamiętam bardzo dobrze pierwsze zetknięcie z Danielem, powitał mnie skromny chłopak w ukłonie a jego ciepły, serdeczny uśmiech sprawił, że z dziecięcą ufnością poddałam się doświadczeniom nieznanym, zupełnie mi obcym, bardzo trudnych dla mnie w początkowym okresie. Na każdych kolejnych zajęciach było już tylko lepiej, Daniel zawsze przygotowany, z pasją i zaangażowaniem dzielił się swoją wiedzą a przede wszystkim zarażał swoją życzliwością, radością, spokojem i ciepłem płynącym prosto z wnętrza jego serca. Uświadomił mi, że medytacja nie jest ucieczką od życia lecz pomaga przeżyć to życie w pełni.

Możliwość warsztatów z Danielem miała ogromny wpływ na moje życie osobiste i zawodowe. Pozwoliły mi one na przepracowanie swoich trudnych prywatnych spraw, dodając siły i nadziei by w dalszym ciągu kontynuować pracę nad sobą. Najpiękniejsze jest jednak to, że cały czas patrzył na moje zmiany z entuzjazmem.

W chwili obecnej żyję w przyjaźni z własnym sercem, cieszę się z tego co jest piękne, budując moją wewnętrzną siłę. Dzięki Danielowi udało mi się odkryć blokady, które miałam w głowie i zmienić podejście do życia, które diametralnie się zmieniło, nabrało innych wartości. Pokazał mi, że można żyć inaczej i cieszyć się każdą chwilą. Zaczęłam rozumieć, że problemy i trucizny są naszymi najlepszymi nauczycielami.

Podsumowując – Daniel to wyjątkowa osobowość, cechuje Go nieprzeciętne zaangażowanie w to co robi, jest osobą rzetelną i kompetentną, o bardzo wysokiej kulturze osobistej.

Czy mogę polecić Daniela? Zdecydowanie – TAK – każdemu kto odczuwa potrzebę zmiany i ruszenia do przodu. Jestem przekonana, że sprosta On oczekiwaniom innych uczestników.

Danielu – DZIĘKUJĘ

Danusia Kowalczyk

Jeśli żyjesz w ogromnym tempie, masz dużo na głowie, czujesz się zestresowany, podenerwowany, gorzej sypiasz, brak Ci spokoju wewnętrznego, to jest to moment, w którym warto zrobić coś dobrego dla Siebie. Mi w takiej sytuacji życiowej ogromnie pomogły medytacje, które prowadzi Daniel.

Często w pędzie życia codziennego zapominamy o oddechu, czymś tak naturalnym i uzdrawiającym, nasz oddech jest dużo płytszy, stłumiony, przez co organizm jest gorzej dotleniony, niespokojny. Medytacja uczy świadomego oddychania. Medytacja pozwala wejrzeć w głąb Siebie, zatrzymać się na moment, pomaga zaprzyjaźnić się ze Sobą samym, uczy akceptacji i miłości.

A dlaczego właśnie medytacje z Danielem… bo Daniel to niesamowicie ciepły, młody człowiek, z  ogromną widzą  teoretyczną i praktyczną na temat medytacji, którą zgłębiał podróżując po świecie i ucząc się medytacji u jej źródeł.

Daniem potrafi poprowadzić medytacje w taki sposób, że czujemy się bezpiecznie, daje duże wsparcie osobie medytującej, bez względu na to czy ktoś medytuje pierwszy raz, czy któryś raz z kolei. Ma bardzo indywidualne podejście do każdego człowieka, widać, że chce pomagać ludziom,  a jego spokój, dobra energia i uśmiech są zaraźliwe 😉

pozdrawiam cieplutko,

Aleksandra Domagała

Kiedyś cały mój świat przewrócił się do góry nogami, wtedy zaczęłam czegoś szukać…. sama nie wiedząc jeszcze czego… i na tej drodze spotkałam Daniela 🙂 

Od pierwszej chwili poczułam ogromne ciepło i zaopiekowanie z jego strony. Każde słowo przepełnione było wsparciem i spokojem którego tak bardzo wtedy potrzebowałam. Daniel pomógł mi się zatrzymać na chwilę. Zobaczyć i pokochać siebie, taką jaką jestem naprawdę. Bez oceniania i oczekiwań. Pokazał mi narzędzia, dzięki którym mogłam nauczyć się jak obserwować siebie z uważnością. Jak dotrzeć i usłyszeć głos swojego serca. Pokazał jak mam zadbać o siebie. Mimo że nigdy wcześniej nie miałam styczności z medytacja to udało mi się rozpocząć codzienną praktykę. Otrzymałam od Daniela dokładną, jasną i czytelna instrukcję krok po kroku od czego zacząć. Wprowadził mnie do świata medytacji z cierpliwością i zrozumieniem. Jego zaangażowanie i wsparcie dało mi siłę do zmiany mojego życia. Daniel jest dla mnie wielka inspiracją i jestem mu naprawdę ogromnie wdzięczna za czas który mi poświęcił. Widać że wszystko co robi płynie prosto z serca i że jest w pełni oddany każdej sprawie której się podejmuje.

Pozdrawiam

Ola Jelińska

„Podążaj za trzema rzeczami: szacunkiem dla innych ludzi, szacunkiem dla siebie oraz odpowiedzialnością za wszystkie swoje czyny”.

Formularz do kontaktu:

Masz pytanie, chcesz podziękować, a może masz ochotę nawiązać współprace? 

Kontakt

+48 797 350 109

do@wolnyduch.pl