“Sex niewolnica”

Jakiś czas temu czytałem wywiad z dziewczyną, która przez 5 lat była z własnego wyboru sex niewolnicą. Wychowała się w patologicznej rodzinie, gdzie nigdy nie zaznała miłości, gdzie nikt w nią nie wierzył, a ona sama czuła się samotna i odrzucona przez świat. Gdy pierwszy raz trafiła do lochów , gdzie zaznała agresywnego sexu, poczuła, że to jest jej świat. Pierwszy raz nie czuła się samotna, pierwszy raz poczuła, że ktoś się nią interesuje. Gdy jeden z klientów zaproponował jej “stały etat” w jego domu, zaakceptowała to z radością traktując to jak sukces. Po pewnym czasie całą sytuację interpretowała jako miłość …

Każdy z nas ma jakąś mapę rzeczywistości, którą tworzymy od dziecka. Czasami nigdy jej nie aktualizujmy i uważamy, że nasza wizja świata jest jedyna prawdziwa. Żyjemy jako niewolnicy, czasami w korporacji, czasami we własnym biznesie i nie widzimy innych perspektyw uważając, że znamy i rozumiemy życie. Przecież życie jest ciężkie, w życiu trzeba walczyć i ciężko pracować, nie ma nic za darmo, musisz być kimś, ludzie muszą Cię szanować, pomyśl o przyszłości…- są to schematy, które może znajdują się także w Twojej mapie.

Potrzebujemy się otworzyć, poznać innych ludzi, wejść na chwilę w ich buty, zrozumieć ich wartości, definicje słów i to co najważniejsze zainspirować się i wziąć coś dla siebie.
Moja podróż to możliwość poznania nowych map rzeczywistości, to inspiracje na nowy sposób życia. Poniżej przedstawiam kilka- ze setki- inspirujących osób które poznałem:

– Pierwszej osoby nie musiałem daleko szukać, był to mój dobry znajomy “Marcin niebo Lanc”, który za jedyny transport w życiu uznaje autostop. To on zainspirował mnie do spróbowania i wyjścia spoza mojej mapy. Autostop dla niego to wolność, ludzie, przyjaźnie i przygody. To autostop pozwala mu w prawie każdy weekend pojechać do jakiegoś kraju na piwko i z powrotem. On nawet na studia zamiast busa wybiera stopa.

– Oddanie siebie innym jako główna wartość w życiu.
W internecie można znaleźć sporo ofert wolontariackich na całym świecie. Np. pomoc w regionach dotkniętych kataklizmem, budowa domów dla sierot, pomoc w szpitalach itp. Spotkałem lekarza, który kochał swoja pracę jak nikt inny, ale kochał także podróżowanie. Aby spełnić się w życiu postanowił jeździć jako wolontariusz do Azji, Afryki i Indonezji . Pracował np przez 2 lata w Kalkucie, gdzie ratował życie sierotom śpiąc czasami na kartonach. Jestem ciekawy kto w Twoich oczach osiąga większe sukcesy w życiu- Ten lekarz, czy znany prawnik?

– Niesamowicie inspirujący i pełen życiowej energii- tak mogę opisać 39 letniego faceta, który żyje od 20 lat w swoim autobusie wraz z… wilkiem. (90%wilk z Ukrainy). To on nauczył mnie, zachwycać się małymi rzeczami, naturą , a w szczególności pięknem róż. Dla niego nic na świecie nie jest stałe i ważna jest tylko chwila obecna. Dlatego co jakiś czas jedzie swoim autobusem w nowe miejsce i do takiego stopnia wierzy w swoją filozofię, że jako tatuażysta sam nie posiada ani jednego tatuażu . Aby lepiej zrozumieć tego człowieka zachęcam do ciekawego filmu o nauczycielu Krishnamurti, którego filozofię ten człowiek wyznaje. Jego przekaz może i Ciebie zainspiruje (link- https://www.youtube.com/watch?v=Nomuu7Zbi58&feature=youtube_gdata )

– Skończyła studia inżynierskie, pracowała dla znanej informatycznej firmy – pewnego dnia rzuciła wszystko i zamieszkała w lasach. Dziewczyna, która swoją inteligencją i wiedzą o życiu przyćmiewa wszystkich znanych mi “nauczycieli”. Postanowiła zjednoczyć się w pełni z naturą i pomagać w życiu jako wolontariuszka. Kocha życie , nigdy nie planuje, bo rzeczy po prostu się dzieją. Ufa wyższej sile, a sukces dla niej to podążać za głosem serca swoim tao, czyli ścieżką. Miłość do wszystkich istot to jej misja.

– Mistyczna dziewczyna, która potrafi głosem wprowadzać w drgania słuchaczy. Jedność ze wszechświatem i kontakt z czymś większym niż to co widzialne to jej droga. Opowiadała mi o niesamowitych guru, oraz wprowadziła mnie w tajemnice Sufizmu. Dla niej miłość i jedność poprzez drogę duchową jest najważniejszym sukcesem.

– Krucha bezbronna księżniczka a może kura domowa? Takie wychowanie nie ma miejsca w kulturze katalonskiej. Tam kobieta potrafi sama zbudować dom, a zamiast patelni częściej ma wiertarkę. Silna i niezależna taka jest mapa kobiet w tej kulturze. To jednak nie wszystko. Gdy zapyta się czym jest dla Katalonczyka “sukces” to bez zawahania powie, że wkład w jego kulturę. Ludzie tam marzą tylko o tym, aby ich kultura przetrwała!

-Nie “gdybanie”, ale własne doświadczenie czyjeś mapy otwiera oczy tak np było z… Rasta family. Kiedyś przez chwilę myślałem, że życie cały czas przy joincie, totalny chillout to może być coś dla mnie. Jednak jak zamieszkałem kilka dni z rodziną, która taką mapę posiadała- zauważyłem, że nie jest to szczęście lecz raczej zamykanie oczu przed prawdziwym wewnętrznym potencjałem. Brakowało tam odpowiedzialności, wzajemnej miłości w związku, a relacje były powierzchowne, bo w “chmurze”

– Pełni odwagi i wiary w to co robią mimo ignorancji otoczenia – tacy są uliczni artyści. Często żyją na ulicach, całe dnie spędzają, ćwicząc swoje umiejętności, aby wieczorem dać wielki spektakl i pokolorować szarą rzeczywistość. Najważniejsze dla nich to uśmiech przechodniów, którzy czasem nawet ich nie zauważają. Nie pragną sławy- pragną robić to co kochają…

Sex niewolnica po 5 latach “obudziła” się. Prawdziwie się zakochała i stworzyła kochającą się rodzinę. Ktoś otworzył jej oczy i pokazał, że świat jest inny, że życie daje nieograniczone możliwości, a jej mapa była jedynie zaprogramowana przez otoczenie.

A jak tam Twoja mapa? Kiedy ostatni raz dokonałeś refleksji nad swoim życiem i spróbowałeś czegoś nowego? Poddaj wątpliwości wszystko w co wierzysz, a zobaczysz więcej !!!